Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Tüm su artıma cihazlarımıza yılda 1 kez filtre değişimi yapılırken, cihaz bakım ve sterilizasyon işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Filtre değişim zamanları Rafinesu tarafından takip edilir; size uygun olan gün ve saat diliminde teknik servis uzmanımız tarafından ziyaret edilerek bakım ve filtre değişikliği ücretsiz gerçekleştirilir.

Teknik servis uzmanlarımız, danışmanlarımızın yaptığı keşif sonrasında mekanda montaj öncesi tekrar keşif yaparak en uygun su hattı güzergahını ve cihaz yeri uygunluğunu tespit eder. Mekan yetkilisine kurulumu nasıl yapacağını anlatarak montaj kalite standartlarımız çerçevesinde kurulumu gerçekleştirir. Daha sonra cihaz kullanım ve özelliklerini mekanın yetkili kişilerine detaylı anlatarak montajı tamamlar. Montaj süreci su hattının uzunluğuna ve uzaklığına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin evlerde su hattı mesafesi yakın olduğundan 15 dakika ile 45 dakika arasında kurulum gerçekleşmektedir.

Rafinesu su arıtma cihazları, üyelik sistemi sayesinde, sizi gizli maliyetlerden kurtararak fiyat avantajı yaratır, temiz ve sağlıklı suya en kolay şekilde ulaşmanızı sağlar. Doğru üyelik avantajını ve fiyatınızı belirleyebilmemiz için 0232 422 3080’i arayabilirsiniz.

Rafinesu uzun vadede sizin, eşinizin, çocuğunuzun, kısacası tüm sevdiklerinizin sağlığına yapacağınız bir yatırımdır. Bu sayede daha sağlıklı bir su tüketip, arıtılmış suyun bütün iyiliklerinden yararlanırsınız. İşyerinizde de damacananın risklerinden, taşıma, takip ve stoklama güçlüğünden kurtulur, ilave insan kaynakları yatırımı yapmak zorunda kalmazsınız. Arıtma cihazınız yokken sağlığınız için zaten mecburi olarak yaptığınız su harcamasının tam anlamıyla işe yaraması için yemeklerinizde de birinci sınıf su kullanmanız gerekir.

Elektrikli su ısıtıcısının ne kadar çok elektrik harcadığını düşünürsek üstüne tasarruf bile elde edebilir, elektrik faturanızda bu sayede azalma görebilirsiniz. Tabi bu sizin su ısıtıcısını ne sıklıkla kullandığınıza bağlı değişiklik gösterebilir.

Temiz suyu elde etmek için en güvenilir yöntem olan Ters Osmoz, şebeke suyunda bulunması arsenik dahil muhtemel kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen bir filtrasyon sistemidir Ters Osmoz, ağır metalleri içme suyu elde etmek için arıtabilen tek teknoloji olup, dışarıdan suyun içerisine kesinlikle kimyasal bir dokunuş yapılmadan, fiziksel bir işlemle yapılan su arıtma yöntemidir.